فان جوان
 • کد مطلب : 8051
 • تاریخ انتشار : ۱۰ - ۰۵ - ۱۳۹۶
 • دیدگاه : 0
 • مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند

  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند

  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند

  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند

  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند
  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می کند
  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می‌کند بخش تغذیه و آشپزی تبیان اگر بخواهیم مقایسه داشته باشیم مردان نسبت به زنان علاقه بیشتری به خوراکی‌های شیرین دارند؛ و به همین خاطر برابر تبعات این ماده آسیب پذیرتر هستند. نکته جالب این است که قند به شدت اعصاب و روحیه مردان را هدف می‌گیرد. بر ...

  مصرف شیرینی مردان را مضطرب و افسرده می‌کند

  بخش تغذیه و آشپزی تبیان

  شیرینی

  اگر بخواهیم مقایسه داشته باشیم مردان نسبت به زنان علاقه بیشتری به خوراکی‌های شیرین دارند؛ و به همین خاطر برابر تبعات این ماده آسیب پذیرتر هستند. نکته جالب این است که قند به شدت اعصاب و روحیه مردان را هدف می‌گیرد.

  بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، مردانی که در طول روز بیشتر از ۶۷ گرم قند مصرف می‌کنند ۲۳ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به افسردگی هستند. به گفته دانشمندان، استفاده روزانه این مقدار مواد قندی موجب افزایش احتمال بروز نشانه‌های اختلالات ذهنی در مردان می‌شود. این در حالی است که چنین اتفاقی در مورد زنان رخ نمی‌دهد.

  مردانی که در طول روز بیشتر از ۶۷ گرم قند مصرف می‌کنند ۲۳ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به افسردگی هستند. به گفته دانشمندان، استفاده روزانه این مقدار مواد قندی موجب افزایش احتمال بروز نشانه‌های اختلالات ذهنی در مردان می‌شود. این در حالی است که چنین اتفاقی در مورد زنان رخ نمی‌دهد

  در واقع، اگر زنی تا به حال دچار افسردگی و اضطراب نشده است مصرف مواد قندی موجب بروز چنین مشکلاتی در او نمی‌شود.

  موضوعی که در مورد مردان مصداق عینی دارد. با این وجود، مصرف زیاد از حد شیرینی توسط مردان و زنانی که نوعی از اختلالات ذهنی و روحی را تجربه‌اند، احتمال بازگشت مشکل را آن‌ها افزایش می‌دهد.

  علی‌رغم وجود چنین تبعاتی آنچه زنان و مردان را هنگام ناراحتی به سمت خوراکی‌های شیرین سوق می‌دهد، شادی‌آور بودن مواد قندی در کوتاه‌مدت است. اغلب افراد پس از خوردن یک شیرینی کوچک احساسات منفی خود را فراموش می‌کند و همین موضوع منجر به زیاده‌روی آن‌ها می‌شود. بنابراین، یکی از دلایل شیوع چاقی میان افرادی که از افسردگی و اضطراب رنج می‌برند، همین نقش تسکینی کاذب شیرینی است.


  منبع: شفقنا

  , , , ,
  ارسال نظر

  نظرات برای این مطلب بسته شده است !

  خبرنامه سایت
  برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را بدون www در کادر زیر وارد کنید و روی عضویت کلیک کنید.
  ما هرگز ایمیل شما را اسپم نخواهیم کرد .
  تبلیغات بنری
 • تبلیغات
 • جدیدترین مطالب سایت
  پربازدیدترین مطالب
 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای سایت تفریحی محفوظ می باشد .

  تهیه و تولید : پارس وی پی

  طراحی سایت سئو