فان جوان
 • کد مطلب : 14428
 • تاریخ انتشار : ۲۲ - ۱۰ - ۱۳۹۶
 • دیدگاه : 0
 • دسته : گردشگری

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!
  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!
  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس! جالب است بدانید که تخته سنگ هایی که این پل از آن ها تشکیل شده است وزنی در حدود دو تن دارند اما با این حال در این چند سال اخیر سیلاب های متوالی که در این منطقه جاری شده است این تخته سنگ های غول پیکر را ...

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس!

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس

  جالب است بدانید که تخته سنگ هایی که این پل از آن ها تشکیل شده است وزنی در حدود دو تن دارند اما با این حال در این چند سال اخیر سیلاب های متوالی که در این منطقه جاری شده است این تخته سنگ های غول پیکر را جابه جا کرده و تا حدود ۵۰ متر از محل خود پایین تر برده است. پل سنگی تار استپ بارها تعمیر و ترمیم گشته و برای بازدید گردشگران آماده شده است. این پل تقریبا چیزی در حدود ۲۰۰ سال است که به عنوان یک جاذبه توریستی در این منطقه پذیرای گردشگران از سراسر جهان می باشد. Clapper  که معنی آن پل زدن روی سنگ چین است ، واژه ای است که از واژه Cleaca گرفته شده است و از زبان آنگلوساکسون می آید. این واژه نشان می دهد که در گذشته مردم برای این که پل های سنگی را بسازند تخته سنگ های بزرگ را بر روی سنگ چین هایی که از قبل بر روی رودخانه ها وجود داشته می گذاشتند و به این صورت پل سنگی احداث می نمودند. 

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس

  داستان پل تار استپ
  داستانی جالب در مورد این پل از زبان بومیان نقل می شود و آن این که ابلیس داشت این پل را می ساخت که بتواند بر روی آن آفتاب بگیرید، به یک باره سنگ هایی که او داشت حمل می کرد تا با آن این پل را بسازد به روی زمین افتاد او هرگز دیگر نتوانست این پل را بسازد. ابلیس به همین خاطر دیگر مخلوقات را مقصر این شکست بزرگ خود دانست و محکومشان کرد که از میان خود یکی را برگزینند تا از روی پل عبور نماید . گربه ای توسط مردم این منطقه انتخاب شد تا از روی پل عبور کند رودخانه طغیان کرد و گربه بیچاره تکه تکه و نابود شد. بعد از گربه از روی پل کشیشی بدون این که آسیب ببیند عبور کرد و این باعث شد که ابلیس و کشیش به درگیری لفظی با یکدیگر بپردازند. در کشور انگلستان در زمان های بسیار دور مردم  برای این که بتوانند از روی رودخانه ها  عبور کنند تخته سنگ های بزرگ را بر روی یکدیگر قرار می دادند و با ساخت پل هایی از جنس سنگ و صخره می توانستند رودخانه های خروشان را زیر پا بگذارند. پل سنگی تار استپ ارتفاعش از سطح آب بسیار کم می باشد. یعنی یه چیزی در حدود ۱ متر می باشد. این پل دارای ۱۷ دهانه و ۵۵ متر طول می باشد و جزو بلندترین پل سنگی های انگلستان به حساب می آید. گل و لای رودخانه بارل را بارها مسدود کرده است. آب به هنگام سیل بارها از روی بدنه پل تار استپ طغیان کرده است.

  پل سنگی تار استپ در سامرست انگلیس

  قدمت پل باستانی تار استپ
  قدمت این پل باستانی به قرن ۱۴ میلادی باز می  گردد برخی نیز عقیده دارند که قدمت این پل به عصر برنز بر می گردد. با وجود فرضیه های زیادی که در مورد قدمت و عمر  پل تار استپ وجود دارد اما نتیجه ای که می توان در مورد قدمت پل باستانی تار استپ گرفت این است که این پل عمری نامعلوم دارد.


  منبع: سایت همگردی

  ارسال نظر

  خبرنامه سایت
  برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را بدون www در کادر زیر وارد کنید و روی عضویت کلیک کنید.
  ما هرگز ایمیل شما را اسپم نخواهیم کرد .
  تبلیغات بنری
 • تبلیغات
 • جدیدترین مطالب سایت
  پربازدیدترین مطالب
 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای سایت تفریحی محفوظ می باشد .

  تهیه و تولید : پارس وی پی

  طراحی سایت سئو